Bøger

Rivalen

Goodie pris
224,95 kr.
Normal pris
249,95 kr.
Rivalen
Bøger
Rivalen
224,95 kr.
249,95 kr.
Byt i butik: 30 dages returnret
Fri fragt* ved køb for 499,- for alle medlemmer (gælder ikke møbler)
Byt i forretning
30 dages returret
Rivalen er en thriller om mødre og døtre, løgne og dødelige ambitioner. Et internationalt hit skrevet i fællesskab af fire topsælgende krimiforfattere.På en dramaskole i London sker der mystiske ting omkring en gruppe teenagepiger. Pigernes mødre, som er fire vidt forskellige kvinder, er i oprør og vil gøre alt for at beskytte deres døtre. Men de har også deres egne hemmeligheder at beskytte. Da en ny pige starter på skolen, tager sagen en dødbringende retning.Rivalen er en perfekt thriller til fans af Lianne Moriarty, Sara Blædel og Julie Hastrup. Den foregår i et fascinerende teater- og overklassemiljø i London, hvor vejen til succes er brolagt med intriger, strid – og mord.B.A. Paris og Clare Mackintosh udkommer allerede med stor succes i Danmark, mens amerikanske Holly Brown og britiske Sophie Hannah er bestsellerforfattere i deres hjemlande og udkommer med Rivalen på dansk for første gang
Loading...