Skip to content
Forside Skønhed Hudpleje Solpleje Solcreme & olie Solcreme til ansigt

SKIN1004

Madagascar Centella Hyalu-Cica Water-Fit Sun Serum 100ml.

Goodie pris
231,20 kr.
Normalpris
289 kr.

Goodie-pris gælder Goodie-medlemmer på deres valgte My Goodie Day

Goodie-pris gælder Goodie-medlemmer på deres valgte My Goodie Day Læs mere Vælg din dag

Optjen 231 stjernepoint med Optjen 289 stjernepoint med Magasin Goodie

accessibility.variation.selection

Størrelse: 100 ml
Fri fragt på ordrer over 499 kr. for Goodie medlemmer. Læs mere
Forlænget byttefrist frem til 24/01-26. Læs mere
Levering inden for 1-2 hverdage. Læs mere
Hent i forretning. Læs mere
En fugtgivende solcreme med et kemisk/organisk solfilter der giver en ungdommelig glød til huden. Med indholdet af "Hyalu-Cica" vil din hud både få tilført Centella Asiatica og hyaluronsyre. Centella Asiatica vil dulme rødme, mindske inflammation og styrke hudbarrieren, grundet urtens helende egenskaber.

Hyaluronsyre vil binde fugt til huden, men uden at fedte. Denne ingrediens kan således hjælpe med at fugtmætte fine linjer, så huden fremstår mere ungdommelig og udglattet.

Denne sol-serum har en let konsistens som nemt absorberes i huden. Til trods for den høje solbeskyttelse med faktor 50, føles denne sol-serum ikke tung på huden. Til fedtet/kombineret hud kan den bruges som dagcreme, da den tilfører en god mængde fugt til huden.

Med indholdet af grøn te vil denne sol-serum også tilføre antioxidanter og næring til huden. Disse antioxidanter kan beskytte din hud mod miljøskader som kan føre til fine line linjer og pigmentpletter.

UV-filtre:

Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Ethylhexyl Triazone, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Diethylhexyl Butamido Triazone

100 ml.
Madagascar Centella Hyalu-Cica Water-Fit Sun Serum 100ml.
SKIN1004
Madagascar Centella Hyalu-Cica Water-Fit Sun Serum 100ml.
231,20 kr.
289 kr.
Loading...