Tilbage til journal
Livsstil

Magasin x Musik i Lejet 2025


10. juli 2025

Når musik og lyse sommeraftener mødes i Vejby i slutningen af juli, er Magasin med. I år er vi stolte hovedsponsorer af Musik i Lejet – og vi har pakket tasken med alt det, der fuldender din festival. Mød os ved vores pop-up, hvor du finder skønhedsoplevelser og festival essentials, og skab nogle smukke sommerminder sammen med os. Her – midt i festivallandskabet – venter Magasins univers af velvære, skønhed og gode minder.



Forestil dig en terrasse med lyserøde parasoller, solstole i bølgestrib og solkysset hud. Et sted, hvor du kan læne dig tilbage, forkæle din hud med SPF fra Relevant, nyde en kold drink med dine venner mens I spiller spil eller lægge vejen forbi vores MAC makeup-bar, hvor MAC’s dygtige makeup-artister står klar hele festivalen igennem til at lægge en professionel makeup, der sikrer glød hele dagen og aftenen.

De første 200 gæster hver dag får en gave – så mød os tidligt og få en lille ting du kan tage med dig videre ud på festivalen.

Dette kan du opleve

- Gave hver dag til de første 200 besøgende

- Få lagt makeup af makeup artister fra MAC

- MAC lykkehjul med præmier

- Kranmaskine med præmier

- Photobooth

- Spil og aktiviteter på terrassen

- Afslapning i solstole under parasoller på terrassen

- Beskyt huden med gratis SPF

- Shop festival essentials

- Find limited edition Magasin x MIL hat

Beauty-præmier og festival essentials

Magasins pop-up er spækket med små overraskelser fra blandt andre ADAX, DAY ET, Tromborg, MAC, Bondi Sands, Lust Copenhagen og Relevant. Du kan også prøve lykken i vores kranmaskine og vind præmier eller forevig gode minder i vores photobooth og køb de festival essentials du glemte derhjemme.

Vis dette opslag på Instagram

Et opslag delt af Magasin du Nord Beauty (@magasindunord_beauty)



Makeup-bar med MAC

Vi tager MAC med til vores pop-up, så du kan blive forkælet endnu mere og få en masse skønhedsoplevelser. Du kan få en makeup-styling af deres dygtige makeup artister for at få det perfekte beauty-look til festivalen, teste deres produkter i vores Touch up bar og måske vinde MAC-præmier i lykkehjulet.

Shop festival essentials fra MAC her.



Limited edition design

I år har vi skabt en særlig bøllehat i samarbejde med Musik i Lejet – i et limited edition bølgende sommerprint, der indkapsler følelsen af sommerfrihed. Du kan købe den til vores pre-event på Summer Garden i Magasin d. 11.-13. juli og i vores pop-up på festivalen.



For at kunne tage del i de mange oplevelser skal du være Goodie-medlem - download appen allerede nu, så er du klar til festivalen her.

Vi glæder os til at møde dig på Musik i Lejet - under solen, i vores pop-up og til koncerterne.



LÆS OGSÅ
Loading... >